Dünya Genel Güncel Magazin Yaşam

KEŞKE HİÇ YAPMASAYDINIZ ! DERYA ULUĞ PATLAMANIN ARDINDAN NİĞDE’DE KONSER VERDİ! SOSYAL MEDYADAN ÖZGÜRLÜK İSTEDİ

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarNiğde Elma Festivali Kapsamında dün akşam Derya Uluğ konseri vardı. Taksimde meydana gelen patlamanın birkaç saat sonrası sahneye çıkan Derya Uluğ, sahnede Taksim’de patlama olduğunu ve hayatını kaybeden vatandaşlar..

KEŞKE HİÇ YAPMASAYDINIZ ! DERYA ULUĞ PATLAMANIN ARDINDAN NİĞDE’DE KONSER VERDİ! SOSYAL MEDYADAN ÖZGÜRLÜK İSTEDİ

Niğde Elma Festivali Kapsamında dün akşam Derya Uluğ konseri vardı.
Taksimde meydana gelen patlamanın birkaç saat sonrası sahneye çıkan Derya Uluğ, sahnede Taksim’de patlama olduğunu ve hayatını kaybeden vatandaşlar olduğunu belirterek konseri kısa tutacağını söyledi. Fakat Niğde’de bazı vatandaşlar sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla konserin tamamen ertelemesini gerektiğini belirterek konserin yapılmaması istediler.
Ayrıca dün patlamanın gerçekleştiği saatte ise Esat Ergüven ve Mavi Velespit sahnede konser veriyordu. Bu konserde yarıda kesilemez miydi diyen vatandaşlar, konserin kısa tutulmasını kabul etmediklerini, konserlerin ve eğlencenin tamamen ertelenmesi gerektiğini vurguladılar.
KISA TUTACAĞIZ DEDİ KONSER YİNE YAPILDI
Sanatçı Uluğ konserde, “İstanbul Taksim Meydanı İstiklal Caddesi’nde bir patlama oldu. Bugün o yüzden konserimiz çok uzun sürmeyecek. Gönül isterdi ki 2 saat konser verelim. Bizde belediye başkanımızla konuştuk ve konserimizi kısa tutmaya karar verdik. İnşallah Mayıs ayında tekrar Niğde’ye geleceğiz ve söz veriyorum o zaman konserimizi daha uzun tutacağız. Müzik her zaman eğlenmek değildir. Çoğu zaman üzüntümüze de kederimize de derman olur” dedi.
Derya Uluğ konserde böyle konuşsa da konserin tamamen ertelenmemesi nedeniyle vatandaşlar sosyal medyadan tepkilerini dile getirdiler.

KEŞKE ERTELENSEYDİ
Niğde’de bazı vatandaşlar ise patlamanın ardından sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla konserin düzenlenmemesini ve tamamen ertelenmesini istediler. Buna rağmen konser tamamen ertelenmedi ve kısada olsa konser gerçekleştirildi. Bu duruma vatandaşlar tepki gösterdi.
SOSYAL MEDYA’DAN ÖZGÜRLÜK İSTEDİ
Konserin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Derya Uluğ, Taksim patlamasında hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı yaralılara ise acil şifalar dileğinde bulundu. Bu paylaşımın hemen arkasında bir paylaşım daha yapan Derya Uluğ, paylaşımında haber alma özgürlüğümün engellenmesini kabul etmiyorum dedi. Paylaşımının altına binlerce yorum yapan vatandaşlar Derya Uluğ’a tepki gösterdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL