Ekonomi Genel Güncel

ÇUKURKUYU’YA YEM TESİSİ! SAATTE 5 TON ÜRETİLECEK

Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu Kasabasında, Çukurkuyu Belediye Başkanlığı, Çukurkuyu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarım ve Meslek Lisesi ile Bor Tarım İlçe Müdürlüğü işbirliğinde hizmete sunmak..

ÇUKURKUYU’YA YEM TESİSİ! SAATTE 5 TON ÜRETİLECEK

Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu Kasabasında, Çukurkuyu Belediye Başkanlığı, Çukurkuyu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarım ve Meslek Lisesi ile Bor Tarım İlçe Müdürlüğü işbirliğinde hizmete sunmak için büyük adım atılan yem tesisi projesinin sonuna geldi.
Çukurkuyu Belediye Başkanı Ahmet Halisdemir, kasabaya kurulacak olan ve saatte yaklaşık 5 ton üretim yapacak yem tesisi için sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, “Kendi kendine yetebilmek ve bir ürün ortaya çıkarabilmek günümüzün şartlarında sadece bireysel bazda değil toplumsal durumda da önem arz etmektedir. Gelişmişliğin göstergelerinden olan enerji kaynaklarına hakimliğin yanında katma değer veren ürünler ortaya koymak ve maliyetleri azaltmak hayatın gerçeklerindendir.
İşte bu amaçla başladığımız yolumuza bir başka mihenk taşı ekleyerek devam ediyoruz. Çukurkuyu Belediye Başkanlığımız, Çukurkuyu Tarım Kalkınma Kooperatifimiz, Ömer HALİSDEMİR Tarım ve Meslek Lisesi ve Bor Tarım İlçe Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirmek için büyük bir adım attığımız yem tesisimizin proje süreci nihayete varmak üzeredir.
Saatlik 5 ton üretim kapasitesi olan, yem maliyetlerimizi çok büyük oranda düşürecek ve halkımızın hayvancılık konusunda nefes almasını sağlayacak bu tesis ile istenilen tane büyüklüğüne sahip yemleri üreterek siz sevgili vatandaşlarımıza geniş bir yelpazede ve uygun fiyatta destek olacağız.
Projede emeği geçen her bir yüreği büyük insana, vatan sevdalısına ortaya koydukları alın terleri için şükranlarımı sunar, halkımızın yanında olmaya devam edeceğimiz sözümle hepinizi saygıyla selamlarım” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL