Dünya Genel Güncel Yaşam

BÜYÜK ZAFER 100 YAŞINDA! 30 AĞUSTOS KUTLAMA MESAJLARI

30 Ağustos Zafer Bayramı Niğde’de düzenlenecek olan ekinliklerle kutlanacak. Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10:00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve çelenk sunma töreni ile başlayacak olan kutlamalar, Meydandaki programın ardından..

BÜYÜK ZAFER 100 YAŞINDA! 30 AĞUSTOS KUTLAMA MESAJLARI

30 Ağustos Zafer Bayramı Niğde’de düzenlenecek olan ekinliklerle kutlanacak.
Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10:00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve çelenk sunma töreni ile başlayacak olan kutlamalar, Meydandaki programın ardından saat 10:20’de Niğde Valisi Mustafa Koç makamında tebrikleri kabul etmesi ile devam edecek. Kutlama programına saat 10.30’da öğretmenevinde devam edilecek.

VALİ KOÇ’TAN 30 AĞUSTOS MESAJI
30 Ağustos büyük kahramanlık destanıdır
Niğde Valisi Mustafa Koç 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı. Vali Koç, yayınladığı mesajda; 30 Ağustos Zaferi, önemli bir askeri başarı olmanın yanında milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığın, güçlü birlik ve beraberliğin de unutulmaz sembolüdür.
Bu zafer; bütün yokluklara, imkânsızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen büyük bir zaferdir” dedi.
Tarih boyunca gücünü, birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de istikbali için canından aziz bildiği vatanı uğrunda bağımsızlığını hedef alan şer odaklarına karşı gerektiğinde canını ortaya koyarak tüm tehditleri yok etmeye hazırdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bugüne kadar mukaddes değerler uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Milletimizin ve hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Özdemir mesajında, ” 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıldönümünde, bu büyük zaferi büyük milletimizle birlikte yeniden kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Malazgirt zaferi ile Anadolu’nun kapılarını açıp bize bu kutlu yurdu emanet bırakan aziz atalarımız 30 Ağustos zaferi ile bütün dünyaya milletimizin yenilmezliğini ve asaletini yeniden haykırmıştır. 30 Ağustos zaferi büyük Türk milletinin bütün dünyaya başı dik bir şekilde gücünü gösterdiği kutlu bir zaferdir. Bu zafer ile yurdumuzu parça parça etmek isteyen düşmanlara karşı en güzel mesaj verilmiştir” dedi.
Bu zafer 30 Ağustos 1922 de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında, milletimizin her şeyini ortaya koyarak elde ettiği zaferin adıdır. 30 Ağustos 1922 tarihi Türk Milleti’nin yeniden dirildiği tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Biz bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş ve olmaya devam edecek bir milletiz” ifadesi bu zaferin arkasında yatan fikri özetlemektedir. Büyük Milletimiz için istiklalini korumak her şeyin ötesindedir. Bu zafer, milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığının unutulmaz bir sembolüdür.
Cumhuriyeti’mizin temellerinin atıldığı bu zaferi bizlere hediye eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını sonsuz saygı ve şükranla anıyorum.” İfadelerini kullandı.

REKTÖR USLU’DAN 30 AĞUSTOS MESAJI
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu; ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’ nedeni ile bir mesaj yayımladı.
Rektör Uslu mesajında; ‘Kahraman ordumuzun, Başkumandanımız Atatürk’ün emrinde, 26 Ağustos 1922’de Büyük Taarruzu ile başlayan ve 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Aziz Türk Milletinin yakın tarihte kazanmış olduğu en büyük ve önemli zaferlerinden birisidir. 30 Ağustos zaferi, ordu, silah ve teçhizat bakımından düşmanlarına oranla yoksun bir milletin, göğsündeki imanı, bağımsız ve hür yaşam isteği ile kendisinden kat kat büyük orduları dize getirdiği bir zaferdir. Bizler de bugün üzerinde güven ve huzurla yaşadığımız vatanımızın bizlere geçmişteki şanlı zaferlerden emanet kaldığını unutmadan, hep çalışacak ve Milletimizi istikrarlı yarınlara ulaştıracağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yad ediyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yılını en kalbi duygularımla kutluyorum’ dedi.

NGC’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI
TÜRK MİLLETİNİN YAZDIĞI EŞSİZ KAHRAMANLIK DESTANI
Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Alpaslan Düzgün 30 Ağustos’un sadece askeri bir başarı olarak değerlendirilmemesi gerektiğini, bu büyük şanlı zaferin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini aldığını söyledi.
NGC Başkanı Alpaslan Düzgün 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Düzgün mesajında, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin Türk Milletinin yazdığı eşsiz kahramanlık destanlarından birisi olduğunu ifade etti.
30 Ağustos’un Kurtuluş Mücadelesinin taçlandığı bir büyük zafer olduğuna dikkat çeken Düzgün, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “Kahraman ordumuz ve milletimiz, 30 Ağustos Zaferi ile her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermiş, bir kez daha tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 30 Ağustos 1922’de kazanılan bu zaferle Anadolu’nun ebedi Türk yurdu tescillenmiş, tüm dünyaya duyurulmuştur. Bu zaferle birlikte, ülkemiz sadece askeri bir savaşı kazanmakla kalmamış, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelleri atılmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle, tarihi şanlı destanlarla dolu Türk Milleti olarak, 30 Ağustos 1922’de elde ettiğimiz bu büyük zaferin 100. yıldönümünü bir kez daha gururla kutluyor bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL