Genel Güncel Kültür-Sanat Yaşam

BURASI NARLIGÖL! NİĞDE BAKTI, AKSARAY YAPIYORUZ DEDİ YAPTI!

Niğde ve Aksaray arasında polemik konusu olan ve kamuoyunu meşgul eden Narlı Göl konusunda Aksaray dediğini yaptı. Çevresindeki kayadan oyma mekanları ve doğal güzelliğiyle ziyaretçilerin beğenisini kazanan Narlı Göl’e Aksaray..

BURASI NARLIGÖL! NİĞDE BAKTI, AKSARAY YAPIYORUZ DEDİ YAPTI!

Niğde ve Aksaray arasında polemik konusu olan ve kamuoyunu meşgul eden Narlı Göl konusunda Aksaray dediğini yaptı.
Çevresindeki kayadan oyma mekanları ve doğal güzelliğiyle ziyaretçilerin beğenisini kazanan Narlı Göl’e Aksaray Valiliği tarafından Cam Teras Projesi yapılarak cazibe merkezi haline getirilmesi için çalışmalar başlatılmıştı.
Aksaray ve Niğde arasında tartışma konusu olan Narlı Göl için iki ilin valisi ortak açıklama yapmış ve buranın Niğde ve Aksaray’ın ortak değeri olduğunu belirterek, yapılacak çalışmaların her iki ilin ortak çalışmaları ile yapılacağı aktarılmıştı. Aksaray Valiliği tarafından yapılan projenin ise yargıya taşındığına ilişkin haberler yapılmıştı.
Konuyla ilgili tartışmaların ardından bir Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, bir açıklama yapmış ‘Bizim ortak değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Bu değerleri korumamız, muhafaza etmemiz ve geliştirmemiz gerekiyor. Seyir terasında insanlar volkanik gölü çok güzel bir şekilde görecek. Göle bakarak bir çay içecek. Fotoğraflar çekip sosyal medyada paylaşacak ve böylelikle daha görünür hale gelecek’ ifadelerini kullanmıştı.

Aksaray Narlı Göl’den çekilen görüntüde ise Aksaray Valiliği tarafından yapılacağı duyurulan seyir terasının tamamlandığı ve ziyaretçilerin burada fotoğraf çekinerek sosyal medyada paylaştıkları görüldü.

Sosyal medyada Narlı Göl seyir terasından çekilen fotoğrafların paylaşılması üzerine Niğdeli vatandaşlar bu konuda sessiz kalan yöneticilere tepki gösterdi. Vatandaşlar Niğde’de bütün projelerin lafta kaldığını icraata dökülmediğini belirterek, Niğde Valiliği tarafından daha önce kamuoyuyla paylaşılan Narlı Göl’e yapılacak proje için icraata geçilmesini istediler. Vatandaşlar Niğdeli siyasilerin ve yöneticilerin sessiz kaldığı müddetçe Aksaray’ın Narlı Göl’e tamamen sahip çıkmasından endişe ediyorlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL