Dünya Genel Güncel Yaşam

BOR UYUŞTURUCU BATAĞINDA! KULLANIM YAŞI 13’E KADAR DÜŞTÜ!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Genel Meclis Üyesi Cem Görgün, Bor’da uyuşturucu kullanım yaşının 13’lere kadar düştüğünü belirtti.Görgün, uyuşturucu kullanan kişilere yaptığı çağrılarda olumlu geri dönüş aldıklarını da söyledi. İl..

BOR UYUŞTURUCU BATAĞINDA! KULLANIM YAŞI 13’E KADAR DÜŞTÜ!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Genel Meclis Üyesi Cem Görgün, Bor’da uyuşturucu kullanım yaşının 13’lere kadar düştüğünü belirtti.Görgün, uyuşturucu kullanan kişilere yaptığı çağrılarda olumlu geri dönüş aldıklarını da söyledi.
İl Genel Meclis Üyesi Görgün, ülkemizin geleceği diye nitelendirdiği gençleri uyuşturucudan uzak tutmak herkesin görevi ve sorumluluğunda olduğunu da açıkladı.

“DAHA BÜYÜK SIKINTILAR YAŞAYABİLİRİZ”
El birliği ile gençlerimize sahip çıkmamız gerekiyor diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Genel Meclis Üyesi Cem Görgün, gençlere sahip çıkılmadığı takdirde ekonomik sıkıntılardan daha büyük sıkıntılar yaşanacağını ifade etti.
Görgün, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için uyuşturucuya karşı bir hareket başlattık. Gençlerimiz, bizim ülkemizin geleceğini temin edecekler. Milletimizin sorumluluğuyla beraber, el birliği ile gençlerimize sahip çıkmamız konusunda bir görüşüm var. Şuanda ekonomik sorunlar olabilir, ama bizim ilk maddemiz geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz olmalı. Ekonomik sıkıntılar yaşayabiliriz, bunlar geçici. Ama çocuklarımızı düşünmezsek, onlara karşı olan sorumluluğumuzu bilmezsek, ekonomik sıkıntılardan daha büyük sıkıntılar meydana gelecek” şeklinde konuştu.

BOR’DA UYUŞTURUCU KULLANIM YAŞI DÜŞÜYOR
Bor’da uyuşturucu kullanım yaşının 13’e kadar indiğini açıklayan Görgün, “Aldığımız bilgilere göre, Bor ilçesinde uyuşturucu kullanma yaşı 13’e kadar düştü. Bu haber insanı kahrediyor. Çocuklardaki bu boşluğu tamamlamak milletimizin sorumluluğunda. O yüzden benim çağrım, herkes sorumluluğunu bilip gençlerimize sahip çıksın. Güvenlik güçlerimizin ellerinden geleni yaptıklarını biliyorum. Bizde güvenlik güçlerimize yardımcı olalım, sorumluluğumuzu bilip gençlerimizi boş bırakmayalım. Onlar bizim en değerlilerimiz”

“GENÇLERİMİZİN UÇURUMA GİTMESİNİ GERİ ÇEVİREMEYİZ”
Eski yıllarda farklı bir yere gittiğimizde oradaki büyükler bizleri çağırırdı ama şuanda herkes apartmanındaki çocuğu bilmiyor diyen İl Genel Meclis Üyesi Cem Görgün, “Önceden bir mahalleden başka bir mahalleye gittiğimizde, oradaki büyüklerimiz bizleri çağırırdı. ‘Buraya geldiğinizden annenin babanın haberi var mı?’ diye sorarlardı. Bir sahip çıkma söz konusuydu. Ama şuanda herkes apartmanındaki çocuğu tanımıyor. Ekonomik sıkıntıları atlatırız ama gençlerimizin uçuruma gitmesini geri çeviremeyiz” dedi.

GÖRGÜN’ÜN ÇAĞRISI SONUÇ VERDİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Genel Meclis Üyesi Cem Görgün’ün sosyal medya hesabından yaptığı çağrı sonuç vermeye başladı. Görgün, yaptığı çağrı sonrasında kendine ulaşan vatandaşları tedavi ettirdiklerini de sözlerine ekledi. Cem Görgün, “Belki gençlerimiz sıkıntıya düşebilir. Bizleri arasınlar. Bizlerde sessiz sedasız onların tedavisini yaptıralım ve onları topluma karıştıralım diye bir paylaşım yapmıştım ve bunun geri dönüşü oldu. Beni bu konuda arayanlar oldu. Bende Yeşilay Müdürümüz Hayri bey’e yönlendiriyorum. Hiçbir bilgisi kesinlikle bir yere sızmadan bu çocuklarımızı tedavisini yaptırıyoruz ve topluma kazandırıyoruz. Bunu da sadece kendisi ve tedavi aldığı kişiler biliyor. Çok şükür bu konuda bayağı bir dönüş aldık ve bu da bizim bir hayli mutlu ediyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.
(KAYNAK: NİĞDE ANADOLU HABER GAZETESİ)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL