Ekonomi Genel Güncel Yaşam

BİRKO’DA SULAR DURULMUYOR! OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL YAPILACAK

Bundan önceki kongreleri sürekli tartışamaya açılan ve her kongre sonrası bitmek bilmeyen gerginliklere ve olaylara sahne olan bir dönem ülkenin en köklü firması olan şimdilerde kıymetli arazileri ile gündemden düşmeyen..

BİRKO’DA SULAR DURULMUYOR! OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL YAPILACAK

Bundan önceki kongreleri sürekli tartışamaya açılan ve her kongre sonrası bitmek bilmeyen gerginliklere ve olaylara sahne olan bir dönem ülkenin en köklü firması olan şimdilerde kıymetli arazileri ile gündemden düşmeyen BİRKO Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret Ve Sanayi A.Ş. bir kez daha kongreye gidiyor.
BİRKO Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) kongre ile ilgili olarak Mahkemenin görevlendirdiği kayyum tarafından alınan 5 Ağustos 2022 tarihli kongre kararını iletti. KAP alınan kongre kararını kamuoyu ile paylaştı.
BİRKO KAP’a yaptığı açıklamada; ‘Şirketimiz ortaklarından, Şirket sermayesine oranı % 5 in üzerinde olan hissedarlarımızın, Niğde 3. Asliye Hukuk Mahkemesine açmış oldukları’ Olağanüstü Genel Kurul Talebi’ davası ile ilgili Niğde 3. Asliye hukuk mahkemesinin 2022/113 sayılı kararı gereği Olağan Üstü Genel Kurulu yapmak üzere SMM görevlendirilmesi yapılmış idi. Mahkeme tarafından görevlendirilmiş olan SMM, Olağanüstü Genel Kurul tarihi kararını 5 Ağustos 2022 olarak aldığını 5 Temmuz 2022 tarihi itibariyle şirketimize bildirmiştir. Konu ile ilgili gelişmeler gündem maddeleri ve yer bilgileri süreç içerisinde kamuoyu ile paylaşılacaktır’ denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL