Dünya Genel Güncel Yaşam

BİR TARAFTA VATAN ŞARKILARI ÇALDI, BİR TARAFTA VİCDANLAR SIZLADI!

Bor İlçesinde bulunan Bor Şehitliği için Niğde İl Özel İdaresi Bakım ve Onarım ihalesi yaptı. Fakat ihaleye teklif veren firma olmadığı için şehitliğin bakım ve onarım ihalesi iptal edildi. Niğde..

BİR TARAFTA VATAN ŞARKILARI ÇALDI, BİR TARAFTA VİCDANLAR SIZLADI!

Bor İlçesinde bulunan Bor Şehitliği için Niğde İl Özel İdaresi Bakım ve Onarım ihalesi yaptı. Fakat ihaleye teklif veren firma olmadığı için şehitliğin bakım ve onarım ihalesi iptal edildi.
Niğde İl Özel İdaresi’nin Bor Şehitliği Bakım ve Onarım İşi’nin ihale edilmesi ve ihalenin iptal edilmesinin ardından Bor halkı Şehitliğe Bor Belediyesi’nin sahip çıkması gerektiğini belirterek, Bor Belediyesi kendi imkânları ve personeliyle Bor Şehitliğini onarabilir, bu konuda Bor Belediyesi’ni duyarlı olmaya davet ediyoruz dediler.
NİĞDE İL ÖZEL İDARESİ İHALEYE ÇIKTI AMA
Bor Şehitliğinin Bakım ve Onarım İşi için Niğde İl Özel İdaresi tarafından 05.07.2022 tarihinde ihale yapıldı, fakat söz konusu ihale, teklif veren istekli çıkmaması nedeniyle iptal edildi.
Özel İdarenin yaptığı ihalenin iptal edilmesinin ardından, Bor halkı Bor Şehitliğine Bor Belediyesi tarafından sahip çıkılmasını istiyor.
Aziz şehitlerimizin kabirlerinin bulunduğu şehitliğimiz için ihale süreci beklenmemeli diyen vatandaşlar, “Bor Belediyemizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Belki buranın bakım ve onarımından belediye sorumlu değil ama bizler kamunun bütün kurumlarıyla, millet olarak aziz şehitlerimize karşı büyük sorumluluklarımız var. Bu bakımdan, düzenlenen konserlerde vatan türkülerini söylerken, şehitlerimizin kabirlerinin yer aldığı şehitliğimizin bakımsız hali vicdanlarımızı sızlatmaktadır. Bor Belediyesi’nden bu konuyla ilgili sorumluluk almasını istiyor, şehitliğimizin bakım ve onarımının ihale süreci beklenmeden, Bor Belediyesinin kendi imkân ve personelleriyle yapılmasını istiyoruz.” dediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL