Dünya Genel Güncel Yaşam

Bir saatte 50 bin liralık altın ve para çaldılar!

Niğde’nin Alay kasabasında bir eve giren hırsızlar evden para ve altınları çalarak kayıplara karıştı. Alay beldesinde Hürriyet Mahallesi Gölcük sokakta meydana gelen olayda Seyrani Gezerkaya’ya ait evden akşam saatlerinde 3..

Bir saatte 50 bin liralık altın ve para çaldılar!

Niğde’nin Alay kasabasında bir eve giren hırsızlar evden para ve altınları çalarak kayıplara karıştı.
Alay beldesinde Hürriyet Mahallesi Gölcük sokakta meydana gelen olayda Seyrani Gezerkaya’ya ait evden akşam saatlerinde 3 adet Cumhuriyet altını, 2 adet çeyrek altın, 1 adet altın bileklik le bir miktar para kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalındı.
Hırsızlık mağduru Seyrani Gezerkaya konu ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada hırsızlığın olduğu gün akşam saat 20.30-21.00 arası ailece arkadaşımızın düğününe gittik. Düğün dönüşü eve geldiğimizde evin pencere camının zorlanarak açıldığını fark ettik. İçeri girip yaptığınız kontrollerde evde bulunan yaklaşık 30-35 bin liralık altın ile bir miktar nakit paramızın çalındığını fark ettik. Konuyu hemen güvenlik güçlerine bildirdiğini söyleyen Gezerkaya, Jandarma ekibi eve gelerek gerekli incelemeyi yaptı dedi. Ben de Gölcük Jandarmaya giderek hırsızlardan davacı ve şikayetçi oldum. Hırsızlık olayı bir saatin içinde oldu.
Bizim evden çıkışımız ve dönüşümüz toplam bir buçuk saat. Benim bu işten yaklaşık 45-50 bin lira kadar bir zararım var. Alay kasabasında bağdan ve bahçeden hırsızlık devamlı oluyordu duyuyorduk. Ama evden hırsızlık çok karşılaştığımız durum değil dedi. Bu insanların köy yerinde nasıl para kazandığından haberleri var mı acaba bu kadar kolay hırsızlık yapıyorlar. Hırsızlık şüphelilerinin devlet eli ile yakalanmasını ve kendilerine gerekli cezanın verilmesini istiyorum dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL