Dünya Genel Güncel Yaşam

BİR ÇOCUĞU YAŞATMAK NİĞDE’NİN BOYUNU AŞMAZ!

Niğde’de SMA hastası minik Elif Sare için yardım kampanyası devam ederken, yardım kampanyasını sürdüren gönüllüler sitem dolu bir açıklama yaptı. Elif Sare’ye Umut Ol kampanyası gönüllüleri yaptıkları açıklamada, “Biz “Elif..

BİR ÇOCUĞU YAŞATMAK NİĞDE’NİN BOYUNU AŞMAZ!

Niğde’de SMA hastası minik Elif Sare için yardım kampanyası devam ederken, yardım kampanyasını sürdüren gönüllüler sitem dolu bir açıklama yaptı.
Elif Sare’ye Umut Ol kampanyası gönüllüleri yaptıkları açıklamada, “Biz “Elif Sare’ye Umut Ol” kampanyası gönüllüleri olarak bu basın açıklamasını yapmak bir zorunluluk olmuştur.
Niğde’mizin tek SMA hastası evladı Elif Sare için tek vücut olup onun tedavisine katkı sağlamak için çırpınan bir azınlığız. Biliyoruz ki bu memleketin bu ilin gönlü geniş merhametli ve yardım sever birçok insanı var. Sadece sizlerin içerisindeki o merhametin alevlenmesi için bir şeyler yapmak gerekiyor.
Niğde il içi ve dışında birçok değerlerini taşıyan yüreği büyük insanların şehridir. Yüz yıllardır bu şehirden nemalanan bu şehirdeki kazanımları ile bir yerlere gelen bu şehrin ekmeğini yiyip suyunu içen herkesin bu şehre karşı bir gönül bağı vardır. Niğde, Niğde’de yaşayanlar ve Niğdeliler birlik beraberlik içinde dayanışma kapılarını sonuna kadar açık tutan, kahramanları ile gururu duyan bu memleket için güzel olan her şey için çaba harcayan muhteşem insanların yaşadığı, büyük şehirlere gidip güzel işler yapıp gururlandırdığı bir şehrin adıdır aslında. Böyle kıymetli bir şehrin evlatları şehrinin tek SMA hastası 11 aylık Elif Sare için tek vücut olmayı mı başaramayacak.
Elif Sare için biz gönüllüler ve yardımseverlerin çabaları ile 10 milyon TL toplandı. Toplamda 33 milyon TL gerekiyor.
Basit bir hesaplama yaparsak Niğde’nin nüfusu 370 Bin kişi Niğde dışında sadece İstanbul’da 99 Bin Niğdeli yaşıyor. Sadece Niğde ve İstanbul’u toplasak 469 bin kişi eder. Yani kişi başı 70 TL. Niğde’nin 400 tane zengin iş adamı var. İl dışındakiler hariç. İl dışındakileri de eklersek 1000 kadar desek sadece bu bin iş adamı kişi başı 33000 TL yardım etse bu iş tamam olacak.
Elif Sare’ye Umut Ol gönüllüleri olarak diyoruz ki;
Niğde’nin insanı duyarsız mı?
Niğde’nin Sivil Toplum Örgütleri duyarsız mı?
Niğde’nin iş insanları yoksa fakir mi?
Niğde Valisi bu ilin en duyarlı kişisi olması gerekmez mi?
Niğde’nin Belediye Başkanı Kendi evladın gibi bir kez daha sahip çıkmanızı bekliyoruz?
Niğde Barosu destek olduğunuz biliyoruz ama bir kez daha desteklerinizi bekliyoruz?
Niğde Esnaf Odaları gücünüz bir çocuğu kurtarmaya yeter size inanıyoruz?
Niğde Ticaret Odası Niğde’nin iş adamlarına öncülük ederek 11 aylık çocuğun nefessiz kalışına izin vermeyin?
Niğde Organize Sanayi Bölgesi yöneticileri destek olmak için neyi bekliyorsunuz?
Belde belediye başkanları
Siyasi partiler
Muhtarlar
Dernekler
Yardım kuruluşları
1 çocuğu yaşatmak Niğde’nin boyunu aşmaz. Yarın çok geç olmadan lütfen “Elif Sare’ye Umut Olun.” İfadelerini kullandılar.

YORUMLAR (1)

  1. Yardım sever diyorki:

    Yaşatmak Allah a mahsus, ama Niğde olarak biz elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Duygu sömürüsü olarak yayın yapılmasa emin olun daha verimli yardımlar toplanacaktır

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL