Dünya Ekonomi Genel Güncel

BENZİNE ZAM GELİYOR!

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ederken 7 Temmuz çarşamba gününden itibaren benzin grubunda 96 Kuruş zam bekleniyor. Ay başında benzine gelen..

BENZİNE ZAM GELİYOR!

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ederken 7 Temmuz çarşamba gününden itibaren benzin grubunda 96 Kuruş zam bekleniyor.
Ay başında benzine gelen 2 lira 13 kuruş indirimin ardından 96 kuruş zam bekleniyor.
Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, döviz kurundaki artış ve artan maliyetler nedeniyle gelen benzin zammı bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.
Öte yandan 29-30 Haziran tarihlerinde de motorine toplamda 3 lira 34 kuruşluk indirim gelmişti.
Güncel akaryakıt fiyatları ise şu şekilde:
İstanbul’da motorin litre fiyatı 26,69 liradan satılıyor.
Benzinin litresi ise ortalama 25,20 liradan satılıyor.
LPG litre fiyatı indirimin 10,70 liradan satılıyor.
Brent petrol
Petrol, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) düşük üretim hacmi, Libya’daki belirsizlik ve Rusya’ya uygulanan yaptırımların küresel arzı düşürmesine rağmen küresel resesyon endişeleriyle geriledi.
Norveçli petrol ve gaz işçileri ücret artışı talebiyle greve gittiler. Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) Bağımsızlık Günü sebebiyle kapalı olan piyasa, açılışında grevi olumlu fiyatlamadı.
Norveç enerji şirketi Equinor grev nedeniyle bugün petrol ve gaz üretiminin günlük 89.000 varil petrol azalarak 27.500 varil gaz üretimi oluşturacağını söyledi. Arzın daralacağı sinyalini alan piyasada Brent petrol fiyatları yükseldi.
Brent petrol 114,32 dolara kadar yükseldikten sonra hafifçe geri çekilerek (saat 07:55 itibarıyla) 113,60 dolar noktasına geldi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL