Ekonomi Genel Güncel Yaşam

BAYRAMDA NİĞDE-ADANA OTOYOLU ÜCRETSİZ! NİĞDE-ANKARA OTOYOLU ÜCRETLİ OLACAK

Kurban Bayramına sayılı günler kala otoyollar ne zaman ücretsiz olacak sorusu gündeme geliyor. Bayramda köprüler ücretsiz mi ve Kurban Bayramı’nda otoyollar ücretsiz mi sorularına yanıt aranıyor. Peki, Otoyollar ne zaman..

BAYRAMDA NİĞDE-ADANA OTOYOLU ÜCRETSİZ! NİĞDE-ANKARA OTOYOLU ÜCRETLİ OLACAK

Kurban Bayramına sayılı günler kala otoyollar ne zaman ücretsiz olacak sorusu gündeme geliyor. Bayramda köprüler ücretsiz mi ve Kurban Bayramı’nda otoyollar ücretsiz mi sorularına yanıt aranıyor. Peki, Otoyollar ne zaman ücretsiz olacak?
Arefe günü köprüler ve yollar ücretsiz mi sorusunu araştıran vatandaşlar, otoyollar ne zaman ücretsiz olacak, Kurban Bayramı’nda hangi köprüler ücretsiz ve Arefe günü köprüler ve yollar ücretsiz mi merak ediyor. Otoyollar ne zaman ücretsiz olacak? Kurban Bayramı’nda hangi köprüler ücretsiz? Arefe günü köprüler ve yollar ücretsiz mi? Detaylar haberimizdedir…
OTOYOLLAR NE ZAMAN ÜCRETSİZ OLACAK?
Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki köprü ve otoyollar 9 ve 12 Temmuz arasında ücretsiz olacak.
Yap-işlet-devret modeline yönelik eleştirilere 1915 Çanakkale Köprüsü üzerinden cevap veren Karaismailoğlu, “Bakın daha 1 kuruş ödemedik. Proje bitti, 4 yıl gibi kısa bir sürede bitti. 2 milyar 545 milyon euroluk finansal giderin bir geri dönüşü olacak. Ortalama süreye geldiğinde artıya geçmeye başlayacak. 2040 yılına geldiğimizde bu projeler sayesinde bütün ulaştırma altyapı bakanlığı artık kendi gelirini kendi üreten bir bakanlık haline dönecek bu projeler sayesinde.” dedi.
Karaismailoğlu, İstanbul’da yapımını üstlendikleri Kağıthane-İstanbul Havalimanı hattının okullar açılmadan önce hizmete gireceğini belirtti. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi-Kayaşehir metro hattını da yaz sonu açmayı hedeflediklerini kaydeden Karaismailoğlu, “Gelişmiş ve çok yüksek metroyu İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapamayacağını söylediği için biz ondan hızlıca devraldık ve tam iki yıllık kısa bir sürede rekor bir zamanda bu metroyu bitirip vatandaşın hizmetine sunuyoruz.” diye konuştu.

HANGİ OTOYOLLAR VE KÖPRÜLER ÜCRETSİZ OLACAK?
İzmir – Çeşme Otoyolu
İzmir – Aydın Otoyolu
15 Temmuz Şehitler Köprüsü
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü
Çukurova Otoyolları (Adana Doğu Alın – Şanlıurfa kesimi)
Çukurova Otoyolları (Niğde – Mersin – Adana Batı Kesimi)
Avrupa Otoyolu (Mahmutbey – Edirne Kesimi)
Anadolu Otoyolu (Çamlıca İstasyonu – Akıncı Kesimi)
Gebze – Orhangazi – İzmir (İzmit Körfez geçişi ve bağlantı yoları dahil)
HANGİ OTOYOLLAR VE KÖPRÜLER ÜCRETLİ OLACAK?
Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü)
Kuzey Marmara Otoyolu
Avrasya Tüneli
Osmangazi Köprüsü
Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu
Ankara – Niğde Otoyolu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL