Ekonomi Genel Güncel Yaşam

BAYRAM ALIŞVERİŞİNİZİ NİĞDE’NİN YEREL ESNAFINDAN YAPIN ÇAĞRISI

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Alim Yeşil, ekonomik sıkıntıların yaşandığı şu günlerde yerel esnafın zor günler yaşadığını belirterek, bayram alışverişinizi yerel esnafımızdan yapalım, hem esnafınız kazansın, hem..

BAYRAM ALIŞVERİŞİNİZİ NİĞDE’NİN YEREL ESNAFINDAN YAPIN ÇAĞRISI

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Alim Yeşil, ekonomik sıkıntıların yaşandığı şu günlerde yerel esnafın zor günler yaşadığını belirterek, bayram alışverişinizi yerel esnafımızdan yapalım, hem esnafınız kazansın, hem de Niğde ekonomisi canlansın dedi.
Niğde esnafı olarak bayram öncesi ümitli olduklarını ifade eden NESOB Başkanı Alim Yeşil, ramazan bayramında umduğunu bulamayan esnaflarımıza, yaklaşan kurban bayramı öncesinde alışverişlerinizi yerel esnaftan yapın çağrısında bulundu.


NESOB Başkanı Alim Yeşil konu ile yaptığı açıklamada; ‘Yerel esnaftan yapılacak her bir alışveriş bizler için gerçekten çok çok değerli. Bu alışverişler sayesinde esnafımızda bayrama ailesiyle birlikte sıkıntısız bir şekilde geçirir. Unutmayalım ki esnaf, kent ekonomisinin can damarıdır. Bunun farkında olalım ve kurban bayramı alışverişlerimizi, yabancı sermayeli iş yerlerinden değil de, mahallemizin emektarı, dostumuz, akrabamız kendi esnafımızdan yapalım. Böylelikle hem esnafımız kazansın, hem de Niğde ekonomisi canlansın. Alışverişimizi kendi esnafımızdan yaparsak sıcak para Niğde’de kalır. Böylelikle her kesimin refahı artar, huzurlu ve mutlu bir tablosu oluşur’ dedi.
Başkan Alim Yeşil, yerel esnaftan alışveriş yapıldığı takdirde Niğde’nin de kazanacağına değinerek; ‘Vatandaşlarımız giyim, ayakkabı, aksesuar, kozmetik alışverişini esnaf işletmelerimizden yapsınlar. Fiyat konusunda bir farklılık olmadığını görecekler. Vatandaşlarımız bayram şekerini, çikolatasını, meşrubatını, kolonyasını ve tüm ihtiyaçlarını mahalle veya çarşı bakkalımızdan yaparak esnaflarımızı sevindirsin ve onlara bayram sevinci yaşatsın. Yerel esnafımızdan alışveriş yaparak hem esnafımız kazansın hem Niğde kazansın. Şimdiden tüm Niğdeli hemşehrilerimizin, değerli esnaf sanatkârımızın ve İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL