Dünya Ekonomi Genel Güncel Yaşam

Bakan Nebati: Akaryakıt fiyatlarında ilave düşüşler bekleniyor

Bakan Nebati’den akaryakıt fiyatlarıyla ilgili umutlandıran sözler: Yakın zamanda ilave düşüşler bekleniyor Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati vatandaşın gündeminden düşmeyen akaryakıt fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, Ukrayna’da devam..

Bakan Nebati: Akaryakıt fiyatlarında ilave düşüşler bekleniyor

Bakan Nebati’den akaryakıt fiyatlarıyla ilgili umutlandıran sözler: Yakın zamanda ilave düşüşler bekleniyor
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati vatandaşın gündeminden düşmeyen akaryakıt fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, Ukrayna’da devam eden savaşın tetiklemesiyle, geçen aylarda petrol fiyatlarında küresel ölçekte yaşanan beklenmedik fiyat artışlarının kaçınılmaz olarak Türkiye’deki akaryakıt fiyatlarını da yükseliş yönlü etkilediğini belirtti.
“DÜŞÜŞ İVMESİNİN GÖZ ARDI EDİLMESİ DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR”
Bu gelişmelerin bir sonucu olarak haziran ayının son günlerinde Türkiye’de benzinin litresinin 27 lira, motorinin litresinin de 30 lira seviyelerini gördüğüne işaret eden Nebati, “Bu istenmedik ancak zaruri yükselişler gerçekleşirken küresel durumu görmezden gelip bunu sadece ülkemizde yaşanan bir sorunmuş gibi lanse edenlerin, son dönemde ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarındaki düşüş ivmesini ise göz ardı etmeleri düşündürücüdür.” ifadesini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL