Dünya Genel Güncel Spor

AVRUPA ŞAMPİYONUMUZA COŞKULU KARŞILAMA!

Niğdeli Yasin Büyükhüseyinler Avrupa Şampiyonu Oldu! 10-18 Ağustos Tarihleri arasında Polonya’nın Varşova Kentinde düzenlenen U15 ve U17 Yıldızlar Halter Avrupa Şampiyonasında; 73 KG ‘da yarışan Niğde Gençlik ve Spor İl..

AVRUPA ŞAMPİYONUMUZA COŞKULU KARŞILAMA!

Niğdeli Yasin Büyükhüseyinler Avrupa Şampiyonu Oldu!
10-18 Ağustos Tarihleri arasında Polonya’nın Varşova Kentinde düzenlenen U15 ve U17 Yıldızlar Halter Avrupa Şampiyonasında; 73 KG ‘da yarışan Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcusu Yasin Büyükhüseyinler 114 kg Koparmada, 138 kg Silkmede, toplamda 252 kg ile Avrupa Şampiyonu oldu.
Dün Niğde Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde coşkuyla karşılanan Büyükhüseyinler, Niğde caddelerinde konvoyla birlikte vatandaşları selamladı. Şampiyon Yasin Büyükhüseyinler gazetecilere yaptığı açıklamada, “Başta antrenörüm Nihat Aslan’a ve İl müdürlerime teşekkür ederim. Bundan sonra ki hedeflerim seneye inşallah Dünya Şampiyonasında da aynı başarımı devam ettirmek. Çalışmalarıma aynı şekilde antrenörlerimle devam edeceğim. Ankara tohumda da Emrah Aslan hocamla devam edeceğim. Bana destek veren herkes de teşekkür ederim” diye konuştu. Niğdeli şampiyon sporcuyu terminalde karşılayan İlker Ötgülü ise, “Polonya’dan gelen şampiyon kardeşimiz Yasin’i hep birlikte karşıladık. Yasin gerçekten çok uzun süredir antrenörü Nihat Aslanla İl Müdürlüğümüz bünyesinde büyük bir özveri ile çalıştılar. Daha sonra sporcumuz Ankara tohumda olimpiyat hazırlık merkezine gönderdik güzel bir galibiyetle ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek Avrupa Şampiyonasında şampiyon oldu. İnşallah büyüklerde ve daha sonra Dünya Şampiyonasında yine aynı şekilde temsil edeceğini düşünüyorum kendisine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL