Dünya Genel Güncel Yaşam

ATA SANAYİ ESNAFI, ALT GEÇİTİN TAMAMLANMASINI BEKLİYOR!

Ata Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Taygur, Ata Sanayi ve Yeni Sanayi’yi birbirine bağlayan alt geçidin yapımının hala bitmemiş olması sebebiyle orada bulunan esnafın ulaşım yönünden sıkıntı yaşadığını ve..

ATA SANAYİ ESNAFI, ALT GEÇİTİN TAMAMLANMASINI BEKLİYOR!

Ata Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Taygur, Ata Sanayi ve Yeni Sanayi’yi birbirine bağlayan alt geçidin yapımının hala bitmemiş olması sebebiyle orada bulunan esnafın ulaşım yönünden sıkıntı yaşadığını ve alt geçidin biran önce bitirilmesi talebinde bulundu.
Uzun süredir yapımı devam eden alt geçidin bir an önce bitmesi gerektiğini söyleyen Taygur, “ Buraya gelen esnafımız oldukça ulaşım yönünden de sıkıntı çekiyor, müşterisine iş yerini tarif etmekte de sıkıntı çekiyor. Alt geçidin bir an önce yapılıp esnafın hizmetine sunulması gerekiyor. Aşağı sanayideki esnaf oradan tedirgin çünkü buraya geldiği zaman bir ulaşım yok, alt geçit yok. Şuanda birbirine bağlantı kuran köprünün bir an önce yapılıp esnafın hizmetine sunulması gerekiyor.
Sunulmadığı takdirde yeni sanayi aktif hale gelmez çünkü yolları yok, çevre düzenlemesi yapılmadı. Bunu ben oda başkanlığından beri belediye başkanımızla devamlı görüştük, söyledik ama bir türlü sonuç alamadık. Yani buraya yapılan köprü bir an önce aktifleşirse müşterinin de istediği adresi istediği kişiyi istediği ustayı daha rahat bulabilir. Çözüm noktasında daha güzel çözümler oluşabilir ama şimdi bakıyoruz buraya taşınan arkadaşlarımız oldukça rahatsız, tedirgin.
Aşağı sanayideki arkadaşlarımız taşınsak, ne yapacağız orda yolumuz yok diyorlar. Aşağı sanayideki arkadaşlarımızda böyle bir tedirginlik yaşıyorlar. Buradan Belediye Başkanımıza ve yetkililere sesleniyorum. Bir an önce köprünün yapılması, sanayinin çevre yollarının düzenlenmesi ve esnafa güzel ve nezih bir ortam sağlanmasını rica ediyorum. Esnaflarımız mağdur oldu. Sanayi çıkışında her geçen gün bir kaza oluyor bir an önce bir ışık sistemi olmasını yetkililerden rica ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL